Ako ošetriť ploty a pletivo, aby vydržali desiatky rokov?

Zaujal vás titulok tohto článku? Potom zrejme zháňate perfektnú úpravu plota okolo svojho domu či pozemku, alebo ste dodávateľ či výrobca plotového programu

Ak dodávate ploty a pletivá svojim zákazníkom, určite ste machri na návrhy plotov, viete ich spočítať pre každý pozemok, doviesť na miesto, postaviť … A ak si zakladáte na spokojnosti klientov a dobrej povesti, najskôr ponúkate aj pravidelný servis.

A tu dochádza na lámanie chleba!

Podľa zvolenej finálne povrchovej úpravy plotov a pletív môžete mať rozladených zákazníkov, ktorí vás z času na čas volajú na servis. Alebo máte spokojných zákazníkov, ktorým váš plot vydrží desiatky rokov. A práve druhá skupina je pre vašu dobrú povesť zásadná.

 

Termoplastické práškové farby k vašim službám

 

Všestranná ochrana kovov (teda nielen proti korózii) je našou misiou cez desať rokov. Možností, ako upraviť oceľ i ďalšie kovy poznáme pomerne dosť. 

Ale ako životnosť – napríklad plotu alebo bránky – predĺžiť niekoľkonásobne?

Kov môžete ochrániť proti korózii, mechanickému poškodeniu a ďalším nepriaznivým vplyvom termoplastickými práškovými farbami. 

Možno ich použiť na zvarované siete, dekoračné i to lesnícke pletivo. Ale tiež na chovateľské pletivo, rošty a klietky pre králiky alebo sliepky, okrasné vtáky atď. A termoplastická prášková farba tiež perfektne ochráni kované ploty, brány a bránky.

Ochrana pletiva, plotov a bránok nielen proti korózii

 

Termoplastické práškové farby drží na kovu pevne, neolupujú sa, dokonale kryjú zvary. Sú dokonale pružné a vďaka tomu nepraskajú. S prehľadom zvládajú náročný exteriér. Okrem ochrany proti korózii poskytujú vysokú mechanickú odolnosť proti oderu a poškriabaniu. 

V kocke majú termoplastické práškové farby hlavne tieto výhody:

  • výborná odolnosť voči prírodným živlom (vode, silnému mrazu, UV žiareniu),
  • vysoká odolnosť voči chemikáliám, zimnej posypovej soli aj zvieracím exkrementom,
  • zdravotná nezávadnosť (tj. neobsahujú ťažké kovy, VOC ani ftaláty) ,
  • povrch veľmi príjemný na dotyk a dokonalé krytie zvarov a hrán
  • a samozrejme dlhodobá antikorózna ochrana (najvyšší stupeň ochrany C5-M, tj. priemyselne-morská atmosféra)

 

Ako termoplastické práškové farby naniesť na plot?

 

Ľahko. Máte hneď dve možnosti: fluidné a elektrostaticky

Nanášanie antikorózne farby vo fluidnej vani je skvelé hlavne preto, že farbu využijete na 100%. Výsledný povrch je krásne hladký a vyzerá dokonale. 

Ak máte vlastnú práškovou lakovňu alebo si plot nechávate farbiť externe, termoplastické práškové farby možno naniesť elektrostatickou alebo elektrokinetickou pištoľou. 

Na obe metódy odporúčame farbu PULRON. Jej výhodou je napr. menšia hrúbka vrstvy. Tiež môžete flexibilnejšie meniť farbu alebo jej odtieň. (Ak potrebujete extra vysokú mechanickú odolnosť proti oderu a poškriabaniu, vyberte tvrdšie verziu farby Pulron.)  

 

A čo prípadné opravy? 

 

Čo je na termoplastických práškových farbách ďalším príjemným benefitom, je jednoduchá opraviteľnosť. Ak by niekde došlo k poškodeniu povrchu, nemusíte plot nikam zložito prevážať. Stačí farbu v poškodenom mieste zahriať a naniesť novú. Vďaka tomu je možné opravy opakovať prakticky donekonečna.

Či už ste predajca plotov a pletiva, alebo súkromná osoba a chcete dlhodobú spoľahlivú ochranu proti korózii na plot či bránu, nebojte sa na nás obrátiť. Veľmi radi vám pomôžeme radami o povrchovej úprave kovov alebo vám termoplastické práškové farby rovno aj dodáme!