Vynikajúci dlhodobý antikorózny náter do exteriéru

Antikorózny náter

Vynikajúci antikorózny náter, ktorý šetrí vaše peniaze je vytvorený z  termoplastického prášku. Ten sa aplikuje buď elektrostaticky v práškovej lakovni, alebo fluidným máčaním, alebo plameňom – mobilné zariadenie Gladiátor. Antikorózna farba na kov odolá nepriaznivému počasiu, i mrazu až do -70°C.

Termoplastická antikorózna farba na kov - charakteristika a príklady jej použitia

Antikorózna ochrana pre ploty a zábradlia

Antikorózny náter z termoplastov je vhodný do exteriéru na ploty, brány, zábradlia ale i do všetkých odvetví priemyslu. Je jedinečný a prevyšuje kvalitou tradičná antikorózna farba. Antikorózny náter nepraská, neolupuje sa a pevne drží na kove. Vytvorí bariéru cez ktorú neprejde žiadna para ani kvapalina.

Antikorózna farba na nosiče a  konzoly batérií

Termplastická antikorózna farba je vhodná i voči chemickým látkam. Vynikajúco odoláva voči kyselinám a soli. Používa sa napríklad na povrchovú úpravu skríň autobatérií. Tam sa využíva i vysoká elektrická odolnosť antikorózneho náteru z termoplastov. Náter je hrubší, dobre kryje zvary a hrany. Pevne drží. Je samoadhezívny.

Antikorózny náter v bielej technike

Ďalším príkladom z praxe kde sa vzužíva termoplastiký antikorózny náter je v chladničkách, mrazničkách a v umývačkách riadu. Koše v týchto zariadeniach sú poplastované termoplastickým práškom. Materiál má atest na styk s potravinami. Dlhodobo odoláva mínusovým i vyšším teplotám, odoláva vlhkému a chemickému prostrediu.

Morské prostredie – antikorózna ochrana

Termoplastický antikorózny náter je overený a využívaný i v prímorských oblastiach ale i priamo na mori napríklad lode, off shore. Termoplastická antikorózna farba sa využívajú i v mestskom mobiliári a na povrchovú úpravu stĺpov pouličného osvetlenie.

Antikorózny náter v Automotive

Táto antikorózna ochrana si našla využitie i v automotive napríklad na poplastovanie prepraviek, závesných zariadení a iných častí, ktoré je potrebné chrániť voči oderu. Hrubšia vrstva je vždy flexibilná a pohltí nárazy.

Jednoduchá údržba termoplastickej antikoróznej farby

Antikorózny náter pevne drží na kove. Ak by aj došlo k poškodeniu antikorózneho náteru, napríklad na zábradlí, veľmi jednoducho sa dá opraviť. Stačí antikorózny náter nahriať teplovzdušnou pištoľou a ten sa roztaví a zacelí.