Termoplastický prášok na poplastovanie kovov

Termoplastický prášok na poplastovanie kovov

Poplastovanie kovov je osvedčený spôsob povrchovej úpravy kovov proti korózií. Chráni kov voči vode, soli a chemikáliám. Poplastovanie kovov navyše poskytuje ochrannú vrstvu pred mechanickým poškodením, nárazom, oderom. Poplastovaný povrch je flexibilný, neolupuje sa, pevne drží na kove. Poplastovanie kovov sa realizuje pomocou termoplastického prášku. Typy práškov na poplastovania kovov:

  • Polyetylénový prášok
  • Termoplastický prášok z modifikovaných polyolefínov
  • Polypropylénový prášok
  • Polyamidový prášok

Všetky tieto typy práškov na poplastovania kovov dodáva spoločnosť ICOSA s.r.o.

Poplastovanie kovov – ako realizovať?
Poplastovanie kovov je možné realizovať troma spôsobmi:

  1. Elektrostaticky – aplikačnou pištoľou v práškovej lakovni. Na studený kov sa prášok elektrostaticky priľne a potom sa nahreje v peci, kde sa roztaví.
  2. Fluidne – fluidným máčaním. Nahriaty kov sa ponorí do fluidného lôžka a vplyvom tepla sa roztaví.
  3. Plameňom – poplastovanie mobilným zariadením Gladiátor. Zariadenie nahrieva kov a zároveň podáva prášok, ktorý sa na kove natavuje.

ICOSA s.r.o. dodáva termoplastické prášky na poplastovanie kovov pre všetky uvedené spôsoby nanášania.

Využitie poplastovania kovov v praxi

Poplastovanie je spôsob akým chránite dlhodobo kov proti korózií v interiéri aj v exteriéri. Poplastovanie sa využíva pri drôtenom programe, oplotení, ďalej na poplastovanie paliet v automobilovom priemysle, poplastovanie kovových súčastí na stavbách napríklad do betónu, poplastovanie strešných prvkov atď.

Poplastovanie kovov odoláva i mínusovým teplotám až do -70°C.

Poplastovanie kovov – údržba

Vynikajúcou vlastnosťou, ktorou disponujú termoplastické povlaky je ich opraviteľnosť. Poškodený povrch sa dá opraviť opätovným nahriatím. Povrch sa roztaví, ak je potrebné pridá sa nový prášok, zacelí sa a po vychladnutí je opäť funkčný