Povrchová úprava kovov do exteriéru a agresívneho prostredia

Povrchová úprava kovov poplastovaním

Povrchová úprava kovov termoplastickou práškovou farbou Vám zabezpečí dlhodobú ochranu proti korózií v exteriéri aj v agresívnom prostredí. Termoplastická povrchová úprava kovov vytvorí na kove bariéru, ktorá neprepustí žiadnu paru či kvapalinu. Táto povrchová úprava kovov je vysoko funkčná ale i estetická. Termoplastické povrchové úpravy kovov chránia váš kov na desiatky rokov. Povrch sa ľahko udržiava, ťažko naň priľnú nečistoty. Ľahko sa čistí i od grafitov.

Spôsoby aplikácie

Povrchová úprava kovov termoplastickou farbou sa dá zabezpečiť troma rôznymi spôsobmi.

1. Prvý spôsob povrchovej úpravy kovov je štandardne v práškovej lakovni za použitia elektrostatickej striekacej pištole.

2.Ďalej sa dá povrchová úprava kovov termoplastom realizovať fluidným nanášaním. Horúci kov sa ponorí do fluidnej vane kde je termoplastická prášok. Ten sa na kov nalepí.

3.Povrchová úprava kovov termoplastom sa dá dosiahnuť i tretím spôsobom a to nanášaním plameňom tzv. Flame spraying. Používa sa k tomu mobilné zariadenie Gladiátor. Zariadenie v jednom kroku kov nahreje a súčasne strieka i termoplastický prášok, ktorý sa na kov nalepí.

Charakteristika

Využitie tejto povrchovej úpravy kovov Vám zabezpečí dlhodobú antikoróznu ochranu a mechanickú ochranu proti opotrebeniu. Povlak pevne drží na kove, zachováva si farebnú stálosť, je UV stabilizovaný a má i potravinársky atest.

 

Jednoduchá údržba

Táto povrchová úprava kovov je jedinečná i v tom, že je jednoducho opraviteľná. Poškodený povrch sa dá opraviť opätovným nahriatím, napríklad teplovzdušnou pištoľou. Na opravy termoplastických povlakov sa používa i plameňomet Gladiátor.

Vyskúšajte i vy tento jedinečný a vo svete čoraz viac používaný spôsob povrchovej úpravy kovov a zvýšte tým kvalitu vašich výrobkov. Spoločnosť ICOSA s.r.o. Vám poskytne materiály najvyššej kvality. Môžete sa spoľahnúť i na našu technickú podporu.