Termoplastický prášok na elektrostatické nanášanie

povrchová úprava termoplastom - elektrostaticky

Termoplastická prášková farba na povrchovú úpravu kovov bola špeciálne vyvinutá pre poskytnutie dlhodobej odolnosti v exteriéri a na všeobecné použitie. Je založená na modifikovaných polyolefínoch.

Čo sú termoplasty?

Wikipedia definuje termoplasty ako plastické materiály, ktoré sú pri určitej teplote ľahko tvarovateľné a po ochladení sa vráti do pevného stavu. Tento proces je reverzibilný – po ochladení ich možno opäť zahriatím previesť na taveninu a tvarovať.

A tak to presne je!

Práškové lakovanie alebo termoplastickej lakovanie? Toto sú najdôležitejšie rozdiely:

  • Termoplast nevyžaduje pred nanesením žiadny základný náter alebo primer pre zvýšenie priľnavosti. To urýchľuje proces aplikácie.
  • Termoplasty môžete nahriať a roztaviť mnohokrát, čo umožňuje v prípade potreby vytvoriť oveľa hrubšie povlaky. Opätovný prestrek úplne eliminuje prípadné chyby.
  • Termoplastické povlaky nepraskajú a neolupujú sa počas užívania. Povlak výborne drží na kove a poskytuje dlhodobú ochranu.
  • Termoplastické povlaky nevyblednú ani nestratia lesk aj pri dlhodobom vystavení UV žiareniu. Už žiadne vyblednutie alebo strata lesku vašich výrobkov na slnku!
  • Termoplastický povlak opravíte ľahko doslova kdekoľvek. Stačí mať k dispozícii zdroj tepla a špachtľu.

 

Presne to hľadáte? Kontaktujte nás

 

Vieme ochrániť aj ďalšie kovy