Prášková farba na kov na dlhodobú ochranu v exteriéri

Prášková farba na kov od spoločnosti ICOSA ponúka vysokú ochranu proti korózií. Má výbornú priľnavosť na materiál, nepraská, neolupuje sa. Pevne drží na kove. Prášková farba na kov má takmer 100% bariérové vlastnosti. Neprepustí žiadnu kvapalinu ani paru. Táto jedinečná Prášková farba na kov je vhodná i do agresívneho prostredia, odoláva voči soli, morskej vode, kyselinám a iným chemickým látkam.

Charakteristika

Naše práškové farby na kov sú vyrobené z termoplastov tj. modifikovaných polyolefínov, polypropylénu, polyamidu. Termoplastická prášková farba na kov sa aplikuje elektrostaticky alebo fluidne. Výnimočnosťou tejto práškovej farby na kov je jej flexibilná.  Flexibilná znamená, že prášková farba na kov nepraská a to ani pri mínusových teplotách. Prášková farba na kov odoláva teplotám od -70 do +80°C. Preto využitie tejto práškovej farby na kov je hlavne v exteriéri. Používa sa na povrchovú úpravu kovových plotov, zábradlí, mestského mobiliáru, detských ihrísk.

Jednoduchá opraviteľnosť výsledného povlaku

Ďalšou oceniteľnou výhodou termoplastickej práškovej farby na kov je, že je opraviteľná. Nakoľko sa jedná o termoplast, práškovú farbu na kov možno opraviť jednoduchým nahriatím napríklad pomocou teplovzdušnej pištole.
Opravu tejto práškovej farby na kov je možné vykonať i v teréne, na mieste kde je výrobok zabudovaný. Najlepšie a najkomfortnejšie sa opravy termoplastickej práškovej farby na kov v exteriéri vykonávajú za použitia mobilného plameňometu Gladiátor. Jedná sa o prístroj, ktorým sa povrch nahreje a následne sa aplikuje prášková farba na kov, ktorá sa vplyvom tepla roztaví a vytvorí s pôvodným povlakom jednoliaty celok. Po vychladnutí je povlak plne funkčný. Zariadenie je kompaktné a unikátne.

Prášková farba vhodná na styk s potravinami

Termoplastická prášková farba na kov má i potravinársky atest. Je možné použiť ju na výrobky prichádzajúce do styku s potravinami. Tradične sa táto prášková farba na kov používa v chladničkách a mrazničkách na poplastovanie regálov a košov. Výsledný povlak môže mať i väčšiu hrúbku a tak dokonale kryje zvary a ostré hrany. Hrúbka povlaku vytvoreného z termoplastickej práškovej farby na kov dosahuje od 200 mikrónov až po 1000 mikrónov. Väčšie hrúbky sa dosahujú aplikovaním tzv. fluidným namáčaním. Nahriaty kov sa ponorí do práškovej farby na kov. Tá sa vplyvom tepla roztaví, poprípade sa opäť dá nahriať do pece, aby sa roztavila.